עלונים לשבת

עלוני פרשת השבוע באתר בינינו. עשרות עלונים תורניים בקבצי PDF
    , הניתנים להורדה ולהדפסה. עלוני הפרשה ניתנים לחיפוש לפי שם הפרשה גם משנים עברו.
    עלוני שבת ניתנים למיון גם לפי שם העלון. ניתן גם לחפש עלוני פרשת שבוע לפי נושא מרכזי בפרשה.
    באפשרויות החיפוש ניתן גם למצוא עלונים נושאיים לפי מעגל השנה, החגים והמועדים. העלונים רבים ומגוונים,
    בחלקם בנושאים הלכתיים סביב פרשת השבוע,
    ובחלקם דברי תורה מחשבה ומוסר. במאגר האתר מספר עלונים בלעדיים,
    לדוגמא : עלון פרשת השבוע – שיעורי הרב אריאב עוזר שליט'א,
    - הלכה בפרשה. הרב ישראל ארנון – דפי עיון . בתוך מאגר עלוני שבת ברשת,
    גם עלון שבת לילדים, דפי פרשת השבוע, גיליונות פרשת השבוע, עלונים לפרשת השבוע.
    ליד כל עלון לשבת קיים תקציר העלון. בחר גיליון לפרשת השבוע, הדפס אותו בביתך,
    ושתף את בני ביתך בדברי התורה סביב שולחן השבת.
You don't have Javascript enabled. Hover for more information! But don't worry: you can still use this web site! You have two options:
 • enable Javascript in your browser and then refresh this page, for a much enhanced experience.
 • click the Update button every time you want to update the selection.

עלונים

גולש יקר! באפשרותך למלא שדה אחד או יותר לסינון תוצאות יעיל.
בכדי לקרוא או להדפיס קבצי PDF, יש צורך בתוכנת Adobe Reader® במחשב. ניתן להוריד בחינם את תוכנת Adobe Reader® מהאתר של Adobe.
מאמר השבוע עוסק באיסור "לא ילבש", לפיו אסור לגבר ללבוש בגדי נשים ולאישה ללבוש בגדי גברים. מה הסיבה לאיסור התורה על לבוש אישה לגבר ולהיפך? מתי מותר לגבר ללבוש לבושי נשים? מאיזה גיל חל האיסור מצד מצוות חינוך? והאם מותר לבן להתחפש לבת לרגל חג הפורים? בשאלות אלו, ועוד, נדון במאמר השבוע.
לא ילבש
תולדות,
תשע"ט
במאמר השבוע נעסוק בהלכה מסוימת בדיני 'שבע ברכות' – הלכת 'פנים חדשות', לפיה מברכים את הברכות רק כאשר נוכח אדם חדש בשמחת הנישואין. מהי הגדרתו של דין 'פנים חדשות'? האם ומתי ניתן לברך 'שבע ברכות' גם בלי 'פנים חדשות'? האם קטנים יכולים להיחשב 'פנים חדשות'? בשאלות אלו, ועוד, נעסוק במאמר השבוע.
שבע ברכות
חיי שרה,
תשע"ט
מאמר השבוע עוסק במצווה של הכנסת אורחים, ובו נלמד על פרטים שונים של המצווה, בין היתר מתוך עיון קרוב בהתנהגותו של אברהם אבינו. למה מצוות הכנסת אורחים נחשבת כה מרכזית בתורה? מה המקור של המצווה? איזה מעשים ומנהגים כלולים בה? ומה השכר המובטח על קיומה? בשאלות אלו, ועוד, נעסוק במאמר השבוע.
הכנסת אורחים
וירא,
תשע"ט
מאמר השבוע עוסק במצוות עריכת סעודת מצווה לרגל ברית מילה. מה מקורה של סעודה זו? האם מדובר במצווה דרבנן או במצווה של תורה? למה יש נוהגים שלא להזמין אחרים לסעודה זו? והאם על הסעודה להיות דווקא סעודת בשר בקר? בשאלות אלו, ועוד, נעסוק במאמר השבוע.
פרשת לך לך
לך לך,
תשע"ט
מאמר השבוע ממשיך את העיסוק במצוות פרו ורבו, ודן במצוות חכמים של "ולערב אל תנח ידך" – המצווה להוסיף ילדים מעבר לעיקר חיוב תורה. האם מדובר במצוות חכמים גמורה, דוגמת מצוות דרבנן נוספות? מה גדרי המצווה, ואיזה שיקולים עשויים לדחות אותה? האם המצווה חלה גם על נשים? שאלות אלו, ועוד, נדון במאמר השבוע.
מצוות פרו ורבו
נח,
תשע"ט
מאמר השבוע עוסק בגדרים ובפרטי הדין של "טרחא דציבורא". עד איזה גבול חובה להיזהר מלגרום טורח לציבור? האם הלכות אלו אמורות גם מחוץ למסגרת של בית הכנסת? האם יש אופנים שמותר לגרום טורח לציבור? האם הציבור רשאי למחול על כבודו? בשאלות אלו, ועוד, נעסוק במאמר השבוע.
פרשת וילך
וילך,
תשע"ט
במאמר השבוע אנו עוסקים במצוות תקיעת שופר, ובפרט באופן שיש להשמיע את התקיעות? למה אנו נוהגים להשמיע קולות שופר כה רבים? מה המקור לקולות השונים שאותם אנו משמיעים? מה האורך של תרועה, ומה האורך של תקיעה? מה ההלכות של הפסקות בין הקולות? בשאלות אלו, ועוד, נעסוק במאמר השבוע.
תקיעת שופר
ראש השנה,
תשע"ט
מאמר השבוע דן בברכות המצוות. לרובן של מצוות התורה אנו מקדימים ברכה: "אשר קדשנו במצוותיו וציוונו". אולם, מספר לא מעט של מצוות בולטות בכך שאנו נמנעים מלברך ברכה עובר לקיומן: כיבוד אב ואם, מתן צדקה, כתיבת ספר תורה, יישוב ארץ ישראל, וכהנה רבות. איזה כללים נאמרו בביאור עניין זה? מהו העיקרון הקובע אם יש לברך או לא? והאם ברכות המצוות הן מן התורה או מדרבנן? בשאלות אלו, ועוד, נדון במאמר השבוע.
ברכה
כי תבוא,
תשע"ח
במאמר השבוע נדון בפרטי מצוות התורה של שילוח הקן. מתי חלה חובה של שילוח הקן? האם ניתן לקיימה גם כשאין חובה? מה הטעמים השונים שניתנו עבור מצווה זו, שרב הנסתר בה על הגלוי? באיזו ציפורים, ואיזה קנים, חלה המצווה? בשאלות אלו, ועוד, נדון במאמר השבוע.
שילוח הקן
כי תצא,
תשע"ח
מאמר השבוע עוסק באיסור התורה על החזרה למצרים. האם איסור זה נוהג גם כיום? האם אסור אפוא לחזור למצרים, אפילו לפגישה עסקית או לנופש? האם האיסור מסוים על חזרה מארץ ישראל למצרים? וכיצד, בהינתן איסור, התקיימו לאורך הדורות קהילות מפוארות של יהדות מצרים? בשאלות אלו, ועוד, נדון במאמר השבוע.
חזרה למצרים
שופטים,
תשע"ח
מאמר השבוע עוסק באיסור על קללת אחרים. מה חומרת האיסור של קללת אחרים? האם האיסור נאמר דווקא כאשר מקללים בשם ה'? מה הטעמים שנאמרו לאיסור זה? בשאלות אלו, ועוד, נעסוק במאמר השבוע.
קללה
ראה,
תשע"ח
דיני ברכת הגומל: הניצל מאיזו סכנה?
פרשת עקב
עקב,
תשע"ח
מאמר השבוע עוסק ב"הלכות צילום", ובפרט בדינים הנוגעים לצילום של גורמי השמים ולבני אדם. איזו בעיות הלכתיות יכולות לעלות ביחס לצילומים אלו? איך ניתן לדאוג שבעיות אלו לא יצופו? והאם תיתכן בעיה של החזקת תצלומים בבית? בשאלות אלו, ועוד, נעסוק במאמר השבוע.
פרשת ואתחנן
ואתחנן,
תשע"ח
מאמר השבוע עוסק בהלכות תשעה באב שנדחה – כפי שקורה השנה. כיצד יש להבדיל בין שבת לחול כאשר צמים ביום ראשון? מה הדינים ביחס לברית שמתקיים ביום זה? האם יש להקל בצום הנדחה יותר מצום תשעה באב רגיל? והאם יש הגבלות במוצאי תשעה באב, כפי שנהוג בשנה רגילה? בשאלות אלו, ועוד, נעסוק במאמר השבוע.
תשעה באב דחוי
תשעה באב,
תשע"ח
מאמר השבוע דן בדיני הכשרת כלים הנלמדים ממלחמת מדין, ובדין כלי זכוכית בפרט. האם ניתן להכשיר כלי זכוכית? האם יש בכלל צורך בהכשרה? איזה מנהגים חלוקים יש בדבר? והאם יש חילוק לעניין זה בין חמץ בפסח לבין מאכלות אסורים של כל השנה? בשאלות אלו, ועוד, נדון במאמר השבוע.
הכשרת כלים
מטות-מסעי,
תשע"ח