עלונים לשבת

עלוני פרשת השבוע באתר בינינו. עשרות עלונים תורניים בקבצי PDF
    , הניתנים להורדה ולהדפסה. עלוני הפרשה ניתנים לחיפוש לפי שם הפרשה גם משנים עברו.
    עלוני שבת ניתנים למיון גם לפי שם העלון. ניתן גם לחפש עלוני פרשת שבוע לפי נושא מרכזי בפרשה.
    באפשרויות החיפוש ניתן גם למצוא עלונים נושאיים לפי מעגל השנה, החגים והמועדים. העלונים רבים ומגוונים,
    בחלקם בנושאים הלכתיים סביב פרשת השבוע,
    ובחלקם דברי תורה מחשבה ומוסר. במאגר האתר מספר עלונים בלעדיים,
    לדוגמא : עלון פרשת השבוע – שיעורי הרב אריאב עוזר שליט'א,
    - הלכה בפרשה. הרב ישראל ארנון – דפי עיון . בתוך מאגר עלוני שבת ברשת,
    גם עלון שבת לילדים, דפי פרשת השבוע, גיליונות פרשת השבוע, עלונים לפרשת השבוע.
    ליד כל עלון לשבת קיים תקציר העלון. בחר גיליון לפרשת השבוע, הדפס אותו בביתך,
    ושתף את בני ביתך בדברי התורה סביב שולחן השבת.
You don't have Javascript enabled. Hover for more information! But don't worry: you can still use this web site! You have two options:
 • enable Javascript in your browser and then refresh this page, for a much enhanced experience.
 • click the Update button every time you want to update the selection.

עלונים

גולש יקר! באפשרותך למלא שדה אחד או יותר לסינון תוצאות יעיל.
בכדי לקרוא או להדפיס קבצי PDF, יש צורך בתוכנת Adobe Reader® במחשב. ניתן להוריד בחינם את תוכנת Adobe Reader® מהאתר של Adobe.
כאשר כולנו כבר עסוקים בניקיונות לקראת חג הפסח, מאמר השבוע עוסק בעניינא דיומא: אמנם נותרו שבועיים עד חג הפסח, אבל כבר בימים אלו, ייתכן שמי שיוצא מביתו יתחייב במצוות בדיקת חמץ. מה יסוד הדין של בדיקת חמץ, ומה זמנו המועדף? מה דיניו של בדיקת חמץ מוקדמת? האם מברכים על בדיקה זו? האם מכירת חמץ פוטרת מן הבדיקה? ומה הדין במי שמשאיר אחרים בביתו? בשאלות אלו, ועוד, נדון במאמר השבוע
נקיון פסח
ויקהל-פקודי,
תשע"ז
מאמר השבוע עוסק בהמתנה בין אכילת בשר לבין אכילת מאכלי חלב. מה הטעם להמתנה בין בשר וחלב? כמה זמן אורך שיעור ההמתנה? האם צריכים להמתין לאחר טעימת בשר בלבד? מה הדין של חולים וקטנים? מה הדין במקום ספק? בשאלות אלו, ועוד, נדון במאמר השבוע.
המתנה בין בשר לחלב
כי תשא,
תשע"ז
מאמר השבוע עוסק במצוות קריאת המגילה, ובפרט בחובת נשים של קריאת המגילה. האם חיוב נשים במגילה זהה לחיוב גברים? למה יש דעות שאין הנשים מוציאות את הגברים ידי חובתם? האם ברכת הנשים בקריאת המגילה כברכת הגברים? בשאלות אלו, ועוד, נדון במאמר השבוע.
נשים בקריאת המגילה
פורים,
תשע"ז
מאמר השבוע עוסק בהגדרות והלכות של הכותל המערבי. הכותל נקרא לעתים ”שריד בית מקדשנו“, אבל האם אכן מדובר בשרידו של בית המקדש? מהן ההלכות הרלוונטיות לעניין קרבה לכותל המערבי? האם מותר להחדיר אצבעות בין האבנים? ומה הדין במי שנהנה מהכותל? שאלות אלו, ועוד, יידונו במאמר השבוע.
הכותל המערבי
תרומה,
תשע"ז
מאמר השבוע עוסק בדיני נזיקין של תורה, ובפרט באב נזק השכיח ביותר בעידן המודרני: נזקים של תאונות דרכים. מהי ההגדרה התורנית לנזק של רכב? האם יש חיוב על-פי תורה לתקן את הפגיעה ברכב אחר? איך נעשית שומת הנזק? מה הדין ביחס לחברות ביטוח? בשאלות אלו, ועוד, נעסוק במאמר השבוע.
פרשת משפטים
משפטים,
תשע"ז
מאמר השבוע עוסק בעשרת הדיברות. אנו מוצאים רתיעה מהבלטת עשרת הדיברות, מחשש שאלו יקבעו לעצמן מעמד נפרד משאר התורה, דבר הנוגע את אמונתנו הבסיסית. האם אפוא מותר וראוי לעמוד בקריאת עשרת הדיברות? האם מותר לקבוע אותן על-גבי ארון הקודש? האם יש לאמור אותן מידי יום? בשאלות אלו, ועוד, נעסוק במאמר השבוע.
פרשת יתרו
יתרו,
תשע"ז
במאמר השבוע נעסוק באחת השאלות השכיחות של שמירת שבת: השימוש בתרופות ובעוד דרכי הרפואה בשבת. מתי מותר לתת טיפול רפואי בשבת, ומתי הדבר נאסר? מהי ההלכה ביחס לתרופות, משחות, תפירות, ועוד פרוצדורות רפואיות? איזו הכנות צריכים לבצע לפני שבת? בשאלות אלו, ועוד, נדון במאמר השבוע.
רפואה בשבת
בשלח,
תשע"ז
במאמר השבוע נעסוק בטיפול בבעלי חיים, ובפרט בשמה שאלות הרלוונטיות להחזקת כלבים (ועוד בעלי חיים). האם בכלל רואה ההלכה בחיוב את החזקת בעלי החיים? מהם כללי ההלכה ביחס להאכלת בעלי חיים? האם מותר לסרס בעל חי לצרכים שונים? נעסוק בשאלות אלו, ועוד, במאמר השבוע.
פרשת בא
בא,
תשע"ז
מאמר השבוע ממשיך את הדיון על סימנים ואותות, תוך עיסוק בשאלות הלכתיות קונקרטיות העולות מתוך הדברים. עד היכן ניתן להסתמך על אותות וסימנים לעניין הכרעת דילמות בחיי היומיום? האם מותר להסתמך על הגורלות השונים שיש נוהגים בהם? מה ההבדל בין האסור והמותר בהחלטות על-פי סימנים? בשאלות אלו, ועוד, נדון במאמר השבוע.
פרשת וארא
וארא,
תשע"ז
מאמר השבוע עוסק באותות ומופתים שמסר הקב"ה ביד משה כדי להוכיח את נבואתו אל העם. מה מקומם של אותות בהוכחת אמיתת הנבואה? מניין שואבת האמונה המיוחדת בנבואת משה? ועד כמה יש מקום להסתמך על אותות וסימנים באופן יותר כללי? בשאלות אלו, ועוד, נדון במאמר השבוע
פרשת שמות
שמות,
תשע"ז
מאמר השבוע עוסק בנושא של מלכות ישראל, ובפרט בדין של מורד במלכות – עבירה שלצדה עונש מוות. מה נחשב "מרידה" לעניין הלכה זו? מניין נובעת חומרתו של המורד במלכות? ומה הגדרת "מלך" לעניין המורד במלכות? בשאלות אלו, ועוד, נדון במאמר השבוע.
מורד במלכות
ויחי,
תשע"ז
מאמר השבוע עוסק במצוות התוכחה. מהם היסודות העומדים בבסיס מצוות תוכחה? מתי חלה חובת התוכחה, ומתי יש דווקא להימנע מלהוכיח את הזולת? מהי צורת התוכחה? בשאלות אלו, ועוד, נעסוק במאמר השבוע.
מצות תוכחה
ויגש,
תשע"ז
מאמר השבוע עוסק בהגדרה והלכות של ”מסיבת חנוכה“. האם יש מצווה של שמחה בחנוכה? האם יש ביטוי לכך באכילת סעודה, או באכילה כלשהי? מה ההבדל בעניין זה בין חנוכה לבין פורים? בשאלות אלו, ועוד, נעסוק במאמר השבוע.
מסיבת חנוכה
חנוכה,
תשע"ז
מאמר השבוע דן במצוות לכבד אחים גדולים. מה טיבה של המצווה לכבד את האח הבכור? האם חובת הכבוד חלה על הבכור לבד, או גם על שאר אחים גדולים? האם יש מצווה לכבד אחיות גדולות? האם מותר לקרוא לאח הבכור בשמו? בשאלות אלו, ועוד, נדון במאמר השבוע.
כבוד האח הגדול
וישב,
תשע"ז
במאמר השבוע נדון בעיקרון של קניין כסף, שהינו דבר חשוב ומרכזי ברמת היומיום. לאיזה עניינים מועיל קניין כסף, ולאיזה עניינים אינו מועיל? איך מעבירים בעלות על רכוש כאשר קניין כסף אינו מספיק? האם מותר לאדם לחזור בו מהסכם, גם לאחר מסירת המעות, כאשר קניין כסף אינו תקף? בשאלות אלו, ועוד, נדון במאמר השבוע.
פרשת וישלח
וישלח,
תשע"ז