עלונים לשבת

עלוני פרשת השבוע באתר בינינו. עשרות עלונים תורניים בקבצי PDF
    , הניתנים להורדה ולהדפסה. עלוני הפרשה ניתנים לחיפוש לפי שם הפרשה גם משנים עברו.
    עלוני שבת ניתנים למיון גם לפי שם העלון. ניתן גם לחפש עלוני פרשת שבוע לפי נושא מרכזי בפרשה.
    באפשרויות החיפוש ניתן גם למצוא עלונים נושאיים לפי מעגל השנה, החגים והמועדים. העלונים רבים ומגוונים,
    בחלקם בנושאים הלכתיים סביב פרשת השבוע,
    ובחלקם דברי תורה מחשבה ומוסר. במאגר האתר מספר עלונים בלעדיים,
    לדוגמא : עלון פרשת השבוע – שיעורי הרב אריאב עוזר שליט'א,
    - הלכה בפרשה. הרב ישראל ארנון – דפי עיון . בתוך מאגר עלוני שבת ברשת,
    גם עלון שבת לילדים, דפי פרשת השבוע, גיליונות פרשת השבוע, עלונים לפרשת השבוע.
    ליד כל עלון לשבת קיים תקציר העלון. בחר גיליון לפרשת השבוע, הדפס אותו בביתך,
    ושתף את בני ביתך בדברי התורה סביב שולחן השבת.
You don't have Javascript enabled. Hover for more information! But don't worry: you can still use this web site! You have two options:
 • enable Javascript in your browser and then refresh this page, for a much enhanced experience.
 • click the Update button every time you want to update the selection.

עלונים

גולש יקר! באפשרותך למלא שדה אחד או יותר לסינון תוצאות יעיל.
בכדי לקרוא או להדפיס קבצי PDF, יש צורך בתוכנת Adobe Reader® במחשב. ניתן להוריד בחינם את תוכנת Adobe Reader® מהאתר של Adobe.
מאמר השבוע עוסק בגישת ההלכה להתאבדות – "מאבד עצמו לדעת". מהי הגדרת האיסור על התאבדות? מה דין אבלות על מי שהתאבד? האם יש משמעות למניע המתאבד? מה הדין במי שמאבד עצמו לדעת כדי להינצל מחשש עבירות? בשאלות אלו, ועוד, נעסוק במאמר השבוע
מאבד עצמו לדעת
קורח,
תשע"ז
מאמר השבוע עוסק בעניין לימוד תורה לנשים. בדברי חז"ל אנו מוצאים כמה מאמרים אודות לימוד תורה לבנות, ודנו פוסקי ההלכה לדורותיהם על האופן שאמרות אלו צריכות להשתקף בהלכה הפסוקה. במאמר נדון בדין לימוד תורה של נשים לעצמן, בדין אשה חכמה, בדין אפשרות של שינויי גישה לפי חילוף הדורות וצרכי שעה, ובעוד שאלות הנוגעות לסוגיה זו.
פרשת במדבר
במדבר,
תשע"ז
מאמר השבוע דן בדיני שמיעת מוזיקה בספירת העומר. האם אכן יש איסור על שמיעת מוזיקה בספירת העומר? מה מקור האיסור? האם יש הבדל בין סוגים שונים של מוזיקה? מה ההלכה ביחס לשירה לבד, ללא ליווי כלי נגינה? בשאלות אלו, ועוד, נדון במאמר השבוע.
פרשת אמור
אמור,
תשע"ז
מאמר השבוע עוסק בהלכות שבת, ובפרט בשאלה מסוימת: רכיבה על אופניים בשבת. האם יש איסור על רכיבה על אופניים בשבת? איזה שאלות עלולות לעלות במסגרת זו? האם יש מקום להקל בנסיבות מיוחדות? ומה ההלכה ביחס לילדים קטנים? בשאלות אלו, ועוד, נדון במאמר השבוע.
פרשת בהר בחוקותי
בהר-בחוקותי,
תשע"ז
מאמר השבוע עוסק באיסור התורה של כתובת קעקע. מהן הגדרות של איסור זה? האם יש חובה למחוק קעקוע שנעשה על העור? האם מותר לאדם לכתוב על עורו בכתב רגיל? האם מותר לעשות קעקועים זמנים כפי שנוהגים ילדים? האם יש בעיה של קעקוע ביחס לאיפור קבוע? נדון בשאלות אלו, ועוד, בהמשך הדברים. בשאלות אלו, ועוד, נדון במאמר השבוע.
פרשת אחרי מות קדושים
אחרי מות-קדושים,
תשע"ז
מאמר השבוע דן בחובה לציין קברים, ובהלכות נוספות הקשורות לכך. האם מדובר בדין תורה או בדין דרבנן? מה הטעם להלכה זו? מי חייב לציין את הקברים, ואיך הלכה זו זוכה לביטוי גם בתחומים נוספים? נדון בשאלות אלו במאמר השבוע.
פרשת תזריע מצורע
תזריע-מצורע,
תשע"ז
מאמר השבוע עוסק בשאלה ההלכתית של דם בביצים. האם חובה להשליך ביצה שנמצא בה דם? האם הדבר תלוי בסוג הביצה? האם חובה לבדוק ביצים לדם טרם השימוש בהן? והאם יש דרך מיוחדת לבישול ביצים על-פי הלכה? בשאלות אלו, ועוד, נדון במאמר השבוע.
דם בביצים
שמיני,
תשע"ז
מאמר השבוע נעסוק בהלכות ומנהגים של ברכת האילנות. האם יש חובה לברך את הברכה? מה הזמן הנכון לברך אותה? האם מותר לברך את הברכה בשבת? כמה עצים צריכים כדי לברך את הברכה על ראייתם? בשאלות אלו, ועוד, נעסוק במאמר השבוע.
ברכת האילנות
ויקרא,
תשע"ז
כאשר כולנו כבר עסוקים בניקיונות לקראת חג הפסח, מאמר השבוע עוסק בעניינא דיומא: אמנם נותרו שבועיים עד חג הפסח, אבל כבר בימים אלו, ייתכן שמי שיוצא מביתו יתחייב במצוות בדיקת חמץ. מה יסוד הדין של בדיקת חמץ, ומה זמנו המועדף? מה דיניו של בדיקת חמץ מוקדמת? האם מברכים על בדיקה זו? האם מכירת חמץ פוטרת מן הבדיקה? ומה הדין במי שמשאיר אחרים בביתו? בשאלות אלו, ועוד, נדון במאמר השבוע
נקיון פסח
ויקהל-פקודי,
תשע"ז
מאמר השבוע עוסק בהמתנה בין אכילת בשר לבין אכילת מאכלי חלב. מה הטעם להמתנה בין בשר וחלב? כמה זמן אורך שיעור ההמתנה? האם צריכים להמתין לאחר טעימת בשר בלבד? מה הדין של חולים וקטנים? מה הדין במקום ספק? בשאלות אלו, ועוד, נדון במאמר השבוע.
המתנה בין בשר לחלב
כי תשא,
תשע"ז
מאמר השבוע עוסק במצוות קריאת המגילה, ובפרט בחובת נשים של קריאת המגילה. האם חיוב נשים במגילה זהה לחיוב גברים? למה יש דעות שאין הנשים מוציאות את הגברים ידי חובתם? האם ברכת הנשים בקריאת המגילה כברכת הגברים? בשאלות אלו, ועוד, נדון במאמר השבוע.
נשים בקריאת המגילה
פורים,
תשע"ז
מאמר השבוע עוסק בהגדרות והלכות של הכותל המערבי. הכותל נקרא לעתים ”שריד בית מקדשנו“, אבל האם אכן מדובר בשרידו של בית המקדש? מהן ההלכות הרלוונטיות לעניין קרבה לכותל המערבי? האם מותר להחדיר אצבעות בין האבנים? ומה הדין במי שנהנה מהכותל? שאלות אלו, ועוד, יידונו במאמר השבוע.
הכותל המערבי
תרומה,
תשע"ז
מאמר השבוע עוסק בדיני נזיקין של תורה, ובפרט באב נזק השכיח ביותר בעידן המודרני: נזקים של תאונות דרכים. מהי ההגדרה התורנית לנזק של רכב? האם יש חיוב על-פי תורה לתקן את הפגיעה ברכב אחר? איך נעשית שומת הנזק? מה הדין ביחס לחברות ביטוח? בשאלות אלו, ועוד, נעסוק במאמר השבוע.
פרשת משפטים
משפטים,
תשע"ז
מאמר השבוע עוסק בעשרת הדיברות. אנו מוצאים רתיעה מהבלטת עשרת הדיברות, מחשש שאלו יקבעו לעצמן מעמד נפרד משאר התורה, דבר הנוגע את אמונתנו הבסיסית. האם אפוא מותר וראוי לעמוד בקריאת עשרת הדיברות? האם מותר לקבוע אותן על-גבי ארון הקודש? האם יש לאמור אותן מידי יום? בשאלות אלו, ועוד, נעסוק במאמר השבוע.
פרשת יתרו
יתרו,
תשע"ז
במאמר השבוע נעסוק באחת השאלות השכיחות של שמירת שבת: השימוש בתרופות ובעוד דרכי הרפואה בשבת. מתי מותר לתת טיפול רפואי בשבת, ומתי הדבר נאסר? מהי ההלכה ביחס לתרופות, משחות, תפירות, ועוד פרוצדורות רפואיות? איזו הכנות צריכים לבצע לפני שבת? בשאלות אלו, ועוד, נדון במאמר השבוע.
רפואה בשבת
בשלח,
תשע"ז