עלונים לשבת

עלוני פרשת השבוע באתר בינינו. עשרות עלונים תורניים בקבצי PDF
    , הניתנים להורדה ולהדפסה. עלוני הפרשה ניתנים לחיפוש לפי שם הפרשה גם משנים עברו.
    עלוני שבת ניתנים למיון גם לפי שם העלון. ניתן גם לחפש עלוני פרשת שבוע לפי נושא מרכזי בפרשה.
    באפשרויות החיפוש ניתן גם למצוא עלונים נושאיים לפי מעגל השנה, החגים והמועדים. העלונים רבים ומגוונים,
    בחלקם בנושאים הלכתיים סביב פרשת השבוע,
    ובחלקם דברי תורה מחשבה ומוסר. במאגר האתר מספר עלונים בלעדיים,
    לדוגמא : עלון פרשת השבוע – שיעורי הרב אריאב עוזר שליט'א,
    - הלכה בפרשה. הרב ישראל ארנון – דפי עיון . בתוך מאגר עלוני שבת ברשת,
    גם עלון שבת לילדים, דפי פרשת השבוע, גיליונות פרשת השבוע, עלונים לפרשת השבוע.
    ליד כל עלון לשבת קיים תקציר העלון. בחר גיליון לפרשת השבוע, הדפס אותו בביתך,
    ושתף את בני ביתך בדברי התורה סביב שולחן השבת.
You don't have Javascript enabled. Hover for more information! But don't worry: you can still use this web site! You have two options:
 • enable Javascript in your browser and then refresh this page, for a much enhanced experience.
 • click the Update button every time you want to update the selection.

עלונים

גולש יקר! באפשרותך למלא שדה אחד או יותר לסינון תוצאות יעיל.
בכדי לקרוא או להדפיס קבצי PDF, יש צורך בתוכנת Adobe Reader® במחשב. ניתן להוריד בחינם את תוכנת Adobe Reader® מהאתר של Adobe.
במאמר השבוע נדון במקור וביסודות של המנהג להשתטח על קברי צדיקים. האם תפילה בקברי צדיקים היא תפילה יותר מעולה? האם יש מצווה לבקר קברי צדיקים? האם מותר לצאת את ארץ ישראל לצורך זה? מהי דעת הרמב"ם ביחס להשתטחות על קברי צדיקים? בשאלות אלו, ועוד, נדון במאמר השבוע.
פרשת חוקת
חוקת,
תשע"ח
מאמר השבוע עוסק בנושא של נטילת ידי כהנים על-ידי לויים. האם חובה על הלויים ליטול את ידי אחיהם בני אהרן עבור לברכת הכהנים? כמה לויים יכולים להשתתף במצווה? האם לוי תלמיד חכם נוטל את ידי כהן עם הארץ? ומה עושים כשאין לויים? בשאלות אלו, ועוד, נדון במאמר השבוע.
נטילת ידים לכהן
קורח,
תשע"ח
מאמר השבוע עוסק במצות הפרשת חלה, כלליה ופרטיה. מה הכמות הנדרשת לקיום המצווה, ולעניין ברכת הברכה? מהם ההבדלים בין הפרשת חלה בארץ ישראל לבין חלת חוץ לארץ? מה ניתן לעשות כאשר שוכחים להפריש חלה? ומה ההלכה כאשר מצרפים כמה עיסות ביחד? בשאלות אלו, ועוד, נדון במאמר השבוע.
פרשת שלח
שלח,
תשע"ח
מאמר השבוע עוסק במי ששכחה להדליק נרות שבת, שעליה להוסיף נר אחד על מניין הנרות בעתיד. האם ההלכה נאמרה גם לעניין נרות יום טוב? מה הדין כאשר אישה שוכחת להדליק חלק מהנרות, אך לא את כולם? האם העובדה שהחדר מואר בכל אופן משנה את ההלכה? ומה נכלל בהגדרה של "שכחה" לעניין הלכה זו? בשאלות אלו, ועוד נדון במאמר השבוע.
פרשת בהעלותך
בהעלותך,
תשע"ח
במאמר השבוע נעסוק בשאלת חלק העם בברכה כהנים. באיזו מובן מצטרף העם לברכת הכהנים? האם יש מצווה על ישראלים למצוא כהנים שיברכו אותם? והאם על המתפלל להפסיק את תפילתו כדי לכוון את לבו לברכת הכהנים? בשאלות אלו, ועוד, נדון במאמר השבוע.
ברכת כהנים
נשא,
תשע"ח
לקראת חג השבועות הבא עלינו לטובה, החל במוצאי שבת, במאמר השבוע אנו עוסקים בדיני הכנה משבת לחול. האם מותר לשטוף כלים לאחר סעודות השבת, גם כאשר לא יהיה בהם שימוש עד לאחר השבת? האם מותר להחזיר שאריות סעודת השבת למקרר לצורך אכילה בימי החול? האם מותר להוציא מזון מהמקפיא לצורך הלילה? האם מותר לקפל את הטלית לאחר גמר השימוש בו? בשאלות אלו, ועוד, נעסוק במאמר השבוע.
הכנה משבת לחול
שבועות,
תשע"ח
מאמר השבוע עוסק במצוות לימוד תורה, ובעמל התורה בפרט. עד היכן מגיעה חובת לימוד תורה? האם הדגש העיקרי הוא על זמן הלימוד )כמה שיותר( או על איכות הלימוד )הידע הנרכש(? כיצד ראוי לחלק את זמן הלימוד? ועד היכן היא החובה לזכור את הלימוד? בשאלות אלו, ועוד, נעסוק במאמר השבוע.
עמל התורה
בחוקותי,
תשע"ח
מאמר השבוע עוסק באיסור "אונאת דברים", דיבורים שגורמים צער וכאב לזולת. האם בית דין מעניש על האיסור? על איזה אנשים הכתוב מקפיד במיוחד במסגרת איסור זה? האם מותר להעליב את הזולת כתגובה להתקפה מילולית? בשאלות אלו, ועוד, נעסוק במאמר השבוע.
אונאת דברים
בהר,
תשע"ח
מאמר השבוע דן בגיל שבו מתחילה מצוות חינוך לקטנים. מהם הקריטריונים הבסיסיים שעל-פיהם נקבע הגיל למצוות חינוך? איך הם משתנים ממצווה למצווה? ועד כמה יש משמעות להבנה הסובייקטיבית של הילד? בשאלות אלו, ועוד, נדון במאמר השבוע.
פרשת אמור
אמור,
תשע"ח
מאמר השבוע עוסק בדיני ומנהגי ניחום אבלים. מה הדגש העיקרי בקיום מצווה זו? מה האופי של ברכת "המקום ינחם אתכם" הנהוגה בניחום אבלים? איך ראוי לפתוח בשיחה עם האבל? האם ראוי לבקר את האבל בשלשה ימים ראשונים של אבלות? והאם ניתן לקיים את המצווה בשיחת טלפון? בשאלות אלו, ועוד, נדון במאמר השבוע.
ניחום אבלים
אחרי מות-קדושים,
תשע"ח
מאמר השבוע עוסק בשאלה האקטואלית לימים אלו של תספורת וגילוח בספירת העומר. האם דין גילוח כדין תספורת? מה הדין של קיצוץ שערות השפם? האם יש חשיבות לעובדה שאדם מתגלח לכבוד שבת? ומתי בכלל יש להימנע מתספורת וגילוח? בשאלות אלו, ועוד, נדון במאמר השבוע.
גילוח בספירת העומר
תזריע-מצורע,
תשע"ח
מאמר השבוע עוסק בנושאים ההלכתיים הקשורים לדין אלכוהול במשך חג הפסח. מדוע יש בעיה עם אלכוהול בפסח? איזה מוצרי אלכוהול יש להשליך או למכור לפני החג, ובאיזה מוצרים ניתן להחזיק או להשתמש? עד כמה צריך מוצר להיות בלתי אכיל כדי להיות מותר בפסח, והאם השימוש בו עלול להשפיע על מעמדו? בשאלות אלו, ועוד, נדון במאמר השבוע.
אלכוהול בפסח
פסח,
תשע"ח
מאמר השבוע לקראת עוסק בדיני ומנהגי סיום מסכת, הנוגעים הן לשנה כולה, והן כמובן לערב הפסח. על איזה ספרים וחלקי תורה ניתן לערוך סיום? מה צריכים לאכול כדי להיות חלק מסעודת הסיום, והיכן? איזו הלכות נוספות קשורות לעריכת הסיום? בשאלות אלו, ועוד, נעסוק במאמר השבוע.
סיום מסכת
צו,
תשע"ח
מאמר השבוע עוסק בזמן של חצות – חצות יום וחצות לילה – ובהלכה הרלוונטיות לו. איך מחשבנים את הזמנים השונים של חצות? האם זמן חצות יום שווה לזמן חצות לילה? ולמה ייתכן שזמן חצות לילה לעניין "עת רצון" שונה מזמן חצות לילה לעניין אכילת מצה? בשאלות אלו, ועוד, נדון במאמר השבוע.
פרשת ויקרא
ויקרא,
תשע"ח
מאמר השבוע עוסק בהלכות של "השגת גבול" – תחרות עסקית מותרת, ותחרות אסורה. מהו מהות האיסור של השגת גבול, ואיך ניתן ליישם אותו במציאות המודרנית של ימינו? מה הדין כאשר חנות אחרת תאלץ לפשוט את הרגל? בשאלות אלו, ועוד, נדון במאמר השבוע.
השגת גבול
ויקהל-פקודי,
תשע"ח