עלונים לשבת

עלוני פרשת השבוע באתר בינינו. עשרות עלונים תורניים בקבצי PDF
    , הניתנים להורדה ולהדפסה. עלוני הפרשה ניתנים לחיפוש לפי שם הפרשה גם משנים עברו.
    עלוני שבת ניתנים למיון גם לפי שם העלון. ניתן גם לחפש עלוני פרשת שבוע לפי נושא מרכזי בפרשה.
    באפשרויות החיפוש ניתן גם למצוא עלונים נושאיים לפי מעגל השנה, החגים והמועדים. העלונים רבים ומגוונים,
    בחלקם בנושאים הלכתיים סביב פרשת השבוע,
    ובחלקם דברי תורה מחשבה ומוסר. במאגר האתר מספר עלונים בלעדיים,
    לדוגמא : עלון פרשת השבוע – שיעורי הרב אריאב עוזר שליט'א,
    - הלכה בפרשה. הרב ישראל ארנון – דפי עיון . בתוך מאגר עלוני שבת ברשת,
    גם עלון שבת לילדים, דפי פרשת השבוע, גיליונות פרשת השבוע, עלונים לפרשת השבוע.
    ליד כל עלון לשבת קיים תקציר העלון. בחר גיליון לפרשת השבוע, הדפס אותו בביתך,
    ושתף את בני ביתך בדברי התורה סביב שולחן השבת.
You don't have Javascript enabled. Hover for more information! But don't worry: you can still use this web site! You have two options:
 • enable Javascript in your browser and then refresh this page, for a much enhanced experience.
 • click the Update button every time you want to update the selection.

עלונים

גולש יקר! באפשרותך למלא שדה אחד או יותר לסינון תוצאות יעיל.
בכדי לקרוא או להדפיס קבצי PDF, יש צורך בתוכנת Adobe Reader® במחשב. ניתן להוריד בחינם את תוכנת Adobe Reader® מהאתר של Adobe.
ספר מציץ מן החרכים בענייני קדושת ישראל וקדושת החיים חוקי התנועה בראי ההלכה עניני אמונה ובטחון ותשובת המשקל בעצת מו"ר הגאון רבי יצחק זילברשטיין שליט''א רבה של רמת אלחנן בבני ברק, היות ובעווה"ר נפרצו באחרונה מאוד ענייני הזהירות ושמירת הנפש, ורבה קלות הראש בעניינים אלו, ובעקבות כך מתרבים השמועות על תאונות איומות הגורמות לפצועים והרוגים, לא עלינו, וברוב המקרים הן מתרחשות או מחמת זלזול הנפגעים בחוקים וההמלצות לשמירת הגוף והנפש בדרכים, או מחמת זלזול הפוגעים בחיי זולתם שמשום כך אינם מקפידים על חוקי התנועה כראוי. לכן בעצת הגאון הנ"ל אזרתי כגבר חלצי להוכיח ממאמרי חז"ל ומהספרים הקדושים עד היכן מגעת חובת הזהירות והשמירה מכל מעשה שיש בו חשש אפילו קל ורחוק של פגיעה בנפש, וכאשר נזכה בס"ד להחדיר לציבור עד היכן מגיעה חובת הזהירות לשמר את יצירי כפיו של הבורא, נוכל בס''ד לצמצם את הפגיעות הללו. חלקו הראשון של הספר מדבר אודות הבעיה הקיימת בדור האחרון, בו נתרבו הסכנות בדרכים, ומאידך - קלות ראש ירדה לעולם, ורבים הם האנשים שאינם מקפידים כראוי על כללי הזהירות, יש מהם שנוהגים כך מחמת חוסר מודעות באותם חוקים וכללים, ויש שיודעים אך מזלזלים ואומרים בליבם "שלום עלי נפשי" וכדו'. החלק השני עוסק במעלת האמונה וההכרה בהשגחה פרטית בעולם, ומעלת הבוטחים בבוראם ללא טרוניה וללא עריכת חשבונות שמים שאין ביד בשר ודם להבינם. כמו כן יובאו בחלק זה מאמרים ומעשים מספרי הקדמונים אודות מעלת קבלת היסורים באהבה ובשמחה. מטרת השערים הללו חלק זה בא לחזק לבבות שבורים שנפגעו מחמת הזלזול האמור בחיי הזולת, שאין לנו בעולם אלא לבטוח בבטחון גמור במי שאמר והיה העולם והוא היודע ומכוון כל דבר בעיתו לטובת האדם בהכרח! ליצירת קשר עם בעל הספר [email protected] 053-3127888
תאונה
תשרי,
תשע"ט