עלונים לשבת

עלוני פרשת השבוע באתר בינינו. עשרות עלונים תורניים בקבצי PDF
    , הניתנים להורדה ולהדפסה. עלוני הפרשה ניתנים לחיפוש לפי שם הפרשה גם משנים עברו.
    עלוני שבת ניתנים למיון גם לפי שם העלון. ניתן גם לחפש עלוני פרשת שבוע לפי נושא מרכזי בפרשה.
    באפשרויות החיפוש ניתן גם למצוא עלונים נושאיים לפי מעגל השנה, החגים והמועדים. העלונים רבים ומגוונים,
    בחלקם בנושאים הלכתיים סביב פרשת השבוע,
    ובחלקם דברי תורה מחשבה ומוסר. במאגר האתר מספר עלונים בלעדיים,
    לדוגמא : עלון פרשת השבוע – שיעורי הרב אריאב עוזר שליט'א,
    - הלכה בפרשה. הרב ישראל ארנון – דפי עיון . בתוך מאגר עלוני שבת ברשת,
    גם עלון שבת לילדים, דפי פרשת השבוע, גיליונות פרשת השבוע, עלונים לפרשת השבוע.
    ליד כל עלון לשבת קיים תקציר העלון. בחר גיליון לפרשת השבוע, הדפס אותו בביתך,
    ושתף את בני ביתך בדברי התורה סביב שולחן השבת.
You don't have Javascript enabled. Hover for more information! But don't worry: you can still use this web site! You have two options:
 • enable Javascript in your browser and then refresh this page, for a much enhanced experience.
 • click the Update button every time you want to update the selection.

עלונים

גולש יקר! באפשרותך למלא שדה אחד או יותר לסינון תוצאות יעיל.
בכדי לקרוא או להדפיס קבצי PDF, יש צורך בתוכנת Adobe Reader® במחשב. ניתן להוריד בחינם את תוכנת Adobe Reader® מהאתר של Adobe.
האם מותר לכמה כהנים להתכסות בטלית אחת ולשאת כפים? I בירך על נשיאת כפים ואח"כ נודע לו שיש כהן נוסף בבית הכנסת I האם מותר לצלם לפרסם את תמונתו של המצולם שלא בהסכמתו? I האם יכול להעביר לחבירו את המספר שלו בתור? I האם גבאי יכול ליטול לעצמו דמי מכירת העליות בכותל המערבי
פרשת חוקת
חוקת,
תשע"ח
האם השתתפות בטיש עם חתן היא סיבה שלא ייחשב פנים חדשות? I האם ניתן לברך שבע ברכות ב' פעמים באותה סעודה? I מעשה בשוכר שהשאיר אחריו דירה שקירותיה מכוסים בעובש I לוה ביצה ונמצאה בה טיפת דם האם מותר לו להחזיר ביצה? I חתן שקיבל ש"ס מהמחותנים ואח"כ זכה הש"ס בהגרלה שערכה החנות למי שייכת הזכיה?
פנים חדשות
קורח,
תשע"ח
האם מותר למשתתפים בשמחה ליטול עמם יותר מקונטרס אחד? I בגדר פנים חדשות בשמחה המונית שמשתתפים אלפי בני ישראל I האם ניתן לתבוע את בעל המכונה שיחזיר כסף למי שנתקע לו?
פנים חדשות
שלח,
תשע"ח
משכן את ביתו לטובת בית המדרש ונפטר I כמה צריך לתת עבור מעות 'יזכור' בסתמא I האם מותר להחזיר לחנות בגד שעטנז כדי לקבל בחזרה את הכסף? I האם מותר להשתמש בזיכוי לקניית מזון למטרה אחרת? I הפרישה חלה ושכחה לברך
פרשת בהעלותך
בהעלותך,
תשע"ח
הדליק את המדורה לפני מכירת ההדלקה I חזר לברך עלינו ואחר כך נזכר שאמר בפעם הראשונה כהוגן I קיבל על עצמו שלא לאכול טשולנט באמצע השבוע I האם מועילה בקשת רשות לחנות במקום אסור לאחר קבלת הקנס? I האם ראוי לחתן לחדש את בגדי החתונה שלו כבר ביו"ט של שבועות?
פרשת במדבר
במדבר,
תשע"ח
האם מותר להפסיק בתפילה כדי לתקן טעות של הש"ץ? I שני מנינים שבכל אחד יש כהן אחד I מי ששכח הרבה פעמים לומר "ותן ברכה" האם צריך לחזור גם אחרי שלושים יום? I האם אפשר לבצע לכהן ניתוח כריתת אצבע יתירה?
כהן
בחוקותי,
תשע"ח
האם מותר לשתות בשבת מי גשם לצורך סגולה? I עבד בהקלדת חומר עבור מכון תורני ובסוף מחק בטעות את כל עבודתו I האם מותר לרפא כומר גוי כדי שיוכל להשתחוות בבית ע"ז שלהם? I האם מותר לאסוף בקבוקים ריקים בשבת? I נזכר באמצע תפילת מנחה שלא ספר אמש ספירת העומר
ספירת העומר
בהר,
תשע"ח
האם מותר להשתמש במערכת שבאופן מכני מסיטה תריס שמאחוריו דולקת נורה אדומה? I מעשה בציבור שמקצתן לויים ומקצתם ישראלים אחים I האם מותר ליתן רוק על מקום עקיצת יתוש בשבת? I מי שאינו מרגיש צמאון האם צריך לברך על שתיית מים? I האם יש לקיים מצות השבת אבדה בדבר שהמאבד עלול להתבייש כשישיבו לו את אבדתו
השבת אבידה
אחרי מות-קדושים,
תשע"ח
האם מותר לתת הלואה לת”ח על מנת שיהיה למלוה חלק בלימוד התורה שלו I האם ברכת המוציא שבירך בשביעי של פסח פוטרת את החמץ שיאכל לאחר צאה"כ I האם צריך לברך שהכל על שתיית מים לאחר אכילת אפיקומן I אמר יעלה ויבוא בחול המועד בשומע תפילה במקום ברצה
יעלה ויבוא
תזריע-מצורע,
תשע"ח
לתת הלואה לבית המדרש על מנת שידליקו את המזגן בעת שהמלוה מתפלל שם I אספו כסף עבור ניתוח מסובך ונתברר שאינו זקוק לניתוח I גרם לנפילת הפלאפון של חבירו לארץ ונשבר האם חייב בנזקו? I נתברר לו בגיל שבעים ששם אביו שונה ממה שהיה סבור כל השנים I האם יש לתרום כליה באופן שיתכן שתגיע למי שאינו שומר תורה ומצוות?
תרומת כליה
צו,
תשע"ח
מעשה שקראו פרשת פרה בשבת הפסקה I האם מותר לשחק בבר-בצק בפסח? I מי שמפסיד עסק כדי ללמוד תורה האם חייב בהשבת אבדה? I האם טופס לוטו שלא זכה בהגרלה הוא מוקצה? I האם מותר להפעיל את מכשיר קריאת ההצלה בשבת? I האם יש לברך בעת קידוש היום על היין קודם למזונות?
פרשת פרה
ויקרא,
תשע"ח
עשו פדיון הבן לבן השני במקום לבן הראשון I האם מותר ליטול שקיות נילון של העיריה להגן מפני הגשמים? I בחור שהגיש תביעת פיצויים על נזק שנגרם לישיבה I האם יש איסור ריבית בתוספת שהחנות נותנת למי שמכניס סכום גדול לחשבון? I האם מי שגרם לחסימת הכרטיס של חברו חייב לשלם לו פיצוי?
פרשת תצוה
תצוה,
תשע"ח
שכר ממלא מקום לשלושה ימים והישיבה נסעה ביום השלישי למקומות הקדושים I האם מגש זכוכית לחלות חייב טבילה? I האם מותר להעביר כסף שמיועד לפדיון שבוים עבור החזקת תורה? I האם מותר לתורם להשתמש בכפל התרומה לטובת עצמו?
פרשת תרומה
תרומה,
תשע"ח
האם יש להפריש חלה בברכה מלחם שאינו עומד לאכילה? I ספק אם נתערבה החלה בתוך העיסה I האם מותר להפריד את המרק מן הרוטב בעת ההשלכה לפח? I האם מותר ללכת לקברי צדיקים בשבת קודש? I אם מותר לאשכנזי לשאת כפים בבית כנסת ספרדי בעיר קראקא? I האם מותר לנגן עם הש”ץ “ממקומך” למי שעומד באמצע התפילה? I
הפרשת חלה
משפטים,
תשע"ח
קנה חצי פרשת המן ובסוף קראו לו רק ג' פסוקים I האם מותר לקבל הודעות על תקלות ברשת החשמל קרוב לכניסת השבת? I האם מותר לשפוך מים על בגד כדי להצילו מכתמי אקונומיקה? I האם מטבע שקיבלו לשמירה מאדמו”ר נחשבת מוקצה למקבל ולשאר בני אדם? I האם תיבת דואר היא מוקצה?
פרשת המן
יתרו,
תשע"ח