עלונים לשבת

עלוני פרשת השבוע באתר בינינו. עשרות עלונים תורניים בקבצי PDF
    , הניתנים להורדה ולהדפסה. עלוני הפרשה ניתנים לחיפוש לפי שם הפרשה גם משנים עברו.
    עלוני שבת ניתנים למיון גם לפי שם העלון. ניתן גם לחפש עלוני פרשת שבוע לפי נושא מרכזי בפרשה.
    באפשרויות החיפוש ניתן גם למצוא עלונים נושאיים לפי מעגל השנה, החגים והמועדים. העלונים רבים ומגוונים,
    בחלקם בנושאים הלכתיים סביב פרשת השבוע,
    ובחלקם דברי תורה מחשבה ומוסר. במאגר האתר מספר עלונים בלעדיים,
    לדוגמא : עלון פרשת השבוע – שיעורי הרב אריאב עוזר שליט'א,
    - הלכה בפרשה. הרב ישראל ארנון – דפי עיון . בתוך מאגר עלוני שבת ברשת,
    גם עלון שבת לילדים, דפי פרשת השבוע, גיליונות פרשת השבוע, עלונים לפרשת השבוע.
    ליד כל עלון לשבת קיים תקציר העלון. בחר גיליון לפרשת השבוע, הדפס אותו בביתך,
    ושתף את בני ביתך בדברי התורה סביב שולחן השבת.
You don't have Javascript enabled. Hover for more information! But don't worry: you can still use this web site! You have two options:
 • enable Javascript in your browser and then refresh this page, for a much enhanced experience.
 • click the Update button every time you want to update the selection.

עלונים

גולש יקר! באפשרותך למלא שדה אחד או יותר לסינון תוצאות יעיל.
בכדי לקרוא או להדפיס קבצי PDF, יש צורך בתוכנת Adobe Reader® במחשב. ניתן להוריד בחינם את תוכנת Adobe Reader® מהאתר של Adobe.
פרשת חיי שרה
פרשת חיי שרה
חיי שרה,
תשע"ח
מעשה במי שקנה פתיחת הארון ולבסוף קנאה אחר ממנו I האם מותר לקרוא לאורח בשם שהוא כשם אביו I האם קריאת שמו"ת נחשבת לימוד תורה או קיום מצוה או שניהם גם יחד?
פרשת וירא
וירא,
תשע"ח
האם מותר לאכול נוי סוכה שנפל מן הסכך ואי אפשר להחזירו למקומו? I שילם על חבירו בכרטיס אשראי והחברה לא גבתה את התשלום I האם מותר לעכב ביצוע השידוך בכמה ימים כדי לקבל מענק גדול יותר בדמי השדכנות? I האם יש לחשוש לסכנה ח"ו במי ששכח להדליק נר החיים ביום הכיפורים? I האם שייכת מצות צדקה בגוי שנמצא בהליכי גיור I האם יש אונאה במכירת 'קושיקל' ביוקר?
נוי סוכה
לך לך,
תשע"ח
קנה כרטיס הגרלה לאחר ההגרלה ונמצא שזכה בגורל I מעשה באדם שקנה מכונית ולפני ששילם עליה נפגעה בתאונה I מעשה בעולה שהבטיח לתת חצי מתנה לבית המדרש I קראוהו לעלות להגבהת התורה או לגלילה ולא עלה I איזו ברכה יש לברך על מאכל שיש בו קמח ולא הוכן ע”י אפיה
מאכל עם קמח ללא אפיה
ראש השנה,
תשע"ח
האם למציע השידוך יש חלק בתוספת מיוחדת שניתנה עבור שידוך זה? I האם מותר לצער את כל העובדים במפעל כדי למצוא את הגנב מביניהם? I שאל מכונית והחזירה עם טנק מלא דלק? I האם מותר לקרוא לכהן לשישי או לשביעי כדי לקרוא את פרשת התוכחה?
פרשת נצבים וילך
ניצבים-וילך,
תשע"ז
מי שזכה בדירה במחיר למשתכן האם מברך ברכת הטוב והמיטיב? I מי שנסחף בגלים לעומק הים האם צריך לברך הגומל? I האם מברכים על קרחון [ארטיק] באמצע סעודה ואחרי שתיית יין? I האם מותר לנסוע לביתו במונית על חשבון החנות? I האם מותר למשגיח לפרוץ את המנעולים שבארונות שבחדרי הבחורים? I האם מותר להוציא דבר איסור מפיו של הקטן באופן שיגרום בזה להריגת בעלי חיים בשבת?
פרשת שופטים
שופטים,
תשע"ז
התחיל יוצר אור ואחר כך נזכר שלא אמר ישתבח I האם יש חשש גזל בהימנעות מתשלום ‘טיפ’ למלצר? I האם מותר לשתות בתשעת הימים שתייה ממותקת בטעם ענבים? I שלישי שעלה לתורה בלי לשמוע את השנים הראשונים I האם יש איסור אבק לשון הרע למסור דרישת שלום מבחור שנמצא במירון באמצע הזמן? I האם ניתן לעשות תנאי שאינו מקבל שבת באמירת “בואי בשלום” ו”מזמור שיר”?
בואי בשלום
ראה,
תשע"ז
כיצד יעשה מי שהתחיל "אשר יצר" בין ברכו למעריב? I מי שאוכל באמצעות צינור האם מצטרף למנין לקריאת התורה בתענית ציבור? I מי שאינו יוצא בברכת בשמים ונר האם יענה אמן על ברכת המבדיל? I האם מותר לסמוך לכתחילה על צירוף מי שמתפלל לענין חזרת הש"ץ? I נתן מזוזה במרפסת קודם עשיית המעקה I מעשה באשה שקנתה בהקפה אחרי שנתגרשה מבעלה
פרשת מטות מסעי
מטות-מסעי,
תשע"ז
האם מותר ליטול מקופת המוסדות דמי שכר לימוד עבור אחד המוסדות? I האם אפשר לגבות חוב לביהכנ"ס בהוראת קבע בלא הסכמת החייב? I האם יש חיוב לקרוא לחתן לתורה בכל אחד מימי השבע ברכות? I האם מותר למסור את אביו בדבר שאביו גרם לו?
דמי שכר לימוד
פנחס,
תשע"ז
האם מותר לפנות מת מקבר מוצף במים? I האם מותר להשאיל מטען לאינו יהודי? I לוה שפרע את החוב באמצעות העברה בנקאית לחשבון שהוטל עליו עיקול? I האם מותר לחברא קדישא לנסוע עם נפטר דרך מנהרה? I מי שעומד באמצע סעודה וכבדוהו בברכה אחריתא האם יברך בורא פרי הגפן? I האם מותר ליטול עוגות שנותרו ממה שהביא בעל שמחה לכולל? I שיפץ בטעות כובע של חבירו האם חייב בעל הכובע לשלם על השיפוץ
פרשת בלק
בלק,
תשע"ז
השכיר מחסן במחיר זול מחמת חוב שהיה לו I מעשה בבעל חנות שנמחקו כל הנתונים מן המחשב שלו I מנין מצומצם שאחד נאלץ לצאת חמש דקות לאחר חזרת הש”ץ I טעה ובירך על שני מאכלים יחד קודם שיאכל I האם מועיל יבוש הידים במייבש חשמלי? I האם אדם יכול להורות הוראה בתוך ביתו בסעודת שבת? I האם מועיל תנאי בשמיעת הבדלה?
פרשת קורח
קורח,
תשע"ז
האם המשתתפים בחתונה באולמי ‘שירת ירושלים’ חייבים בברכת ‘הגומל’? I האם הבחורים חייבים לדאוג לחלוקה שוה של חלקי העוף ביניהם I האם מותר לגמ"ח לדרוש מהלוה לפרוע הלואה קודמת כתנאי לקבלת הלואה חדשה? I האם מותר וצריך לתרום כליה למחלל שבת בפרהסיא? I האם מותר לעצור מעלית שחבירו הזמין ולמלא אותה?
פרשת שלח
שלח,
תשע"ז
האם יש איסור לאכול לפני קיום מצות ביומו תתן שכרו או כיבוד אב ואם I האם יש איסור לעשות קידוש על יין שהיה מגולה בתוך החדר קירור? I האם מותר להשתמש ב’יד’ של הס”ת כדי להראות לקורא בשעת הקריאה בנביא או במגילה? I האם יש כח לישיבה להטיל קנס על הלומדים בה? I האם מותר להשמיע דברי תורה באזני הגוים המלוים את הזקנים לבית המדרש? I האם יש לאדם זכות על מקום החניה שמול ביתו?
יין מגולה
בהעלותך,
תשע"ז
האם רשות לדבר בפלאפון בסתם כוללת רשות להתקשר לחו"ל? I הכין בגדים לשרוף במדורה בל”ג בעומר האם יכול לחזור בו? I האם מותר ליטול מן הקטן רהיט טוב שהוא רוצה לשרוף במדורת ל”ג בעומר? I ש”ץ ששכח ברכת כהנים ונזכר באמצע ‘שים שלום’ I האם מותר להוציא ס”ת ממקומו לצורך אמירת ‘יזכור’ I האם מותר לבצע בחינות בגמ’ באמצעות ארגון של גוים I האם הרכב נקנה במסירת מפתח בלבד
לג בעומר
במדבר,
תשע"ז
חלות שמרחו עליהם ביצה שהיתה מגולה בלילה I האם מותר להעמיד בבית הכנסת אורחים בשר וחלב באותו זמן? I מי שייכים כספי העליות והנו"נ - לבית הכנסת שהתפללו בו או לביהכנ"ס שקראו בו בתורה I האם מותר להשתמש במעות קימחא דפסחא למטרות אחרות? I האם מותר לעשות שילוח הקן בחצר חבירו?
פרשת בהר בחוקותי
בהר-בחוקותי,
תשע"ז